Tanışalım mı ?

Punto Yayıncılık San ve Ltd Şti. kimdir ?

Punto Yayıncılık 1990 yılında İzmir’de şahıs şirketi olarak kitap tasarımı ve basımı amacı ile kuruldu.

1994 yılında limited şirkete dönüşerek kağıt üzerine basılabilecek tüm işlemlerin tasarımı ve basımı olarak çalışmaya başladı.

Müşterilerden gelen talep ve teknolojik gelişmelerin yönlendirmesi ile 1997 yılında Printshop Digital Basımevi kuruldu.

Kağıt vs. Kimdir ?

Kağıt vs, Punto Yayıncılık bünyesinde Temmuz 2005’te Leyla Arsan, kızları Deniz ve İdil Arsan tarafından kendi hobi ve merakları doğrultusunda yaratmayı ve üretmeyi seven, elişlerinden keyif alan herkesi hedefleyerek kuruldu. 2006 Eylül ayında Kağıt vs. dergisi ilk sayısı ile raflarda tüm hobiseverler ile buluştu. 2007 yılında Kağıt vs. web paylaşım platformu ve hobi alışveriş sitesi yayına geçti.

 Kağıt vs. Sanal Hobi Mağazamıza gitmek için tıklayın.

Leyla Arsan

Leyla Arsan

Punto Yayıncılık Kurucusu

İstanbul Tatbiki Güzel Sanatlar Yüksek Okulu Grafik Bölümü‘nü bitirdi ve ardından Ankara Türk Tarih Kurumu Basımevi’nde 10 yıl çalıştı.

Daha sonra İngiltere "London College of Printing"de Basım İşletmeciliği bölümünde ihtisas yaptı. Türkiye‘ye döndükten sonra İzmir Ege Universitesi İletişim Fakültesi’nde öğretim görevlisi ve yönetici olarak çalıştı. Bu dönem içerisinde E.U. Ege Meslek Yüksekokulu‘na bağlı olarak Matbacılık Yüksekokulu’nu kurdu ve koordinatörlüğünü yaptı.

1990 yılında bu görevinden ayrılarak Punto Yayıncılığı kurdu.

Deniz Arsan

Deniz Arsan

Kağıt vs Kurucu Ortak

1989 yılında İzmir Özel Türk Koleji‘nden mezun olduktan sonra Orta Doğu Teknik Universitesi Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği bölümünü bitirdi. Daha sonra İngiltere’ye giderek "Hotel & Catering Business Management" bölümünde okudu ve ardından da "Hospitality Management" üzerinde master yaptı.

1997 - 2000 yılları arasında İstanbul’da Turizm ve Otelcilik sektöründe (Crowne Plaza, İstanbul), 2000 - 2004 arasında da Halkla İlişkiler sektöründe çalıştı. (Plan Tanıtım ve Organizasyon & Via İletişim)
2004 yılında İzmir’e dönerek Punto Yayıncılığın yönetim görevini üstlendi.

İdil Arsan

İdil Arsan

Kağıt vs. Kurucu Ortak

1999 yılında İzmir Çakabey Koleji‘nden mezun oldu ve İstanbul’da Bilgi Universitesi Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümü’nü bitirdi.

Daha sonra Londra‘da yıllar önce annesi Leyla Arsan’ın da okumuş olduğu "University Of The Arts London"da Grafik Tasarım bölümünü bitirdi.

2005 yılında İzmir’e dönerek Punto Yayıncılık şirketinde Grafik ve Sanat Yönetmenliği görevini üstlendi.

İletişim Bilgilerimiz

Punto Yayıncılık San ve Tic Ltd Sti

İstasyon Yolu Sok. No 3, Altıntepe – Maltepe İstanbul 34840

Tel. 216 372 73 65

 E-Posta  info@kagitvs.com